1. Aktualności
  2. Zawody
  3. 40 PZLA Mistrzostwa Polski...

03 lipca 2023

W dniach 01-02 lipca 2023 roku na stadionie we Włocławku do rywalizacji w jubileuszowych 40. PZLA Mistrzostwach Polski U23 przystąpiła szóstka naszych zawodników: Maciej Babula, Krzysztof Lis, Filip Rak, Robin Biliński, Tymoteusz Musiał, Marek Mucha. Chociaż żaden z nich nie zdobył medalu, to wszyscy zaprezentowali wysoką formę i łącznie zdobyli 42 punkty. W klasyfikacji dało to 27 miejsce pośród 85 klubów.

Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił Maciej Babula. W biegu eliminacyjnym na dystansie 110m przez płotki zajął 3 miejsce z czasem 14.67s i awansując bezpośrednio do finału. W niedzielnym biegu nasz zawodnik zajął 5 miejsce z czasem 14.82s. Następnie w biegu eliminacyjnym na 100m w pierwszej serii wystąpił Tymoteusz Musiał. Ustanowiony w tym biegu rekord życiowy 10.78s nie dał jednak awansu do finału, a nasz zawodnik został ostatecznie sklasyfikowany na 11 miejscu. W półfinałowym biegu na 800m, na „przetarcie” przed swoim koronnym dystansem wystartował Filip Rak. Nasz multimedalista rywalizował w drugiej, słabszej serii eliminacyjnej. Prowadząc od startu do mety, pokonał dwa okrążenia bieżni w czasie 1:52.57s, co ostatecznie przełożyło się na 10 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Niestety w trakcie biegu nasz zawodnik nabawił się delikatnej kontuzji mięśnia dwugłowego uda, która uniemożliwiła mu start na dystansie 1500m. Ostatnim akcentem pierwszego dnia Mistrzostw był bieg na 3000m z przeszkodami, w którym wystąpił Krzysztof Lis. Nasz zawodnik chociaż dobiegł na metę jako ostatni, to wróci z nowym rekordem życiowym wynoszącym 10:01.01s.

W drugim dniu czempionatu, jako pierwszy w blokach startowych stanął ponownie Tymoteusz Musiał. W biegu na 200m, w swojej serii zajął drugie miejsce z czasem 21.91s a w klasyfikacji ogólnej 13 miejsce. Robin Biliński zajął 5 miejsce w biegu płotkarskim na dystansie 400m z czasem 55.39s. W rzucie oszczepem wystąpił Marek Mucha, zdobywca brązowych medali dwóch poprzednich edycji Mistrzostw Polski. Nasz zawodnik zajął tym razem odległe, 5 miejsce z przeciętnym jak na swoje możliwości wynikiem 60.66m

Maciej Babula – 110m przez płotki, 5 miejsce (14.82s)

Krzysztof Lis – 3000m przez przeszkody, 13 miejsce (10:01.01s)

Filip Rak – 800m, 10 miejsce (1:52.57s) oraz 1500m, DNS